Молодь і СНІД МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні"
Законодавство Права людини
Інформація для роздумів Допомога в м. Києві Обласні центри Міжнародні організації

Це обов’язково треба знати

Глоссарій Інтернет

Тематичні заходи

Антиген
Антиген р24
Антиретровірусна (АРВ) терапія

Віріон
ВІЛ

Гормон
Гострий ретровірусний синдром
Гранулоцити
Гуморальна імунна реакція

Деменція
Дендритні клітини
ДНК

Імунітет
Імунна система
Імунна відповідь
Імунодефіцит
Імуномодулянти
Імуностимуляція
Інтерферон
Інфекція

Лейкоцити
Лентивіруси

Мікози
Мікроби

Перинатальна трансмісія ВІЛ
Провірус

Резистентність
Ремісія
Реплікація
Ретровіруси
РНК

Симптом
Синдром

ХПСШ

Здоров’я людини – щастя. Людське щастя
розкривається в розсудливості та цнотливості.
Арістотель

 

ВІЛ/СНІД: повинен знати кожен from lib4uth on Vimeo.

Рекомендуємо до перегляду:

Буктрейлер Когда ты рядом [Электронный ресурс] = Когда ты рядом : буктрейлер на книгу Светланы Талан "Когда ты рядом" / Беловицкая Юлия, библиотекарь Северодонецкой городской публичной библиотеки Луганской области. – Электрон. видео-данные ( 1 файл: 3 мин.) . – Северодонецк, 09.07.2012. – Режим доступу: http://www.youtube.com/watch?v=LWWX589RLQE&feature=share&list=ULLWWX589RLQE. – Назв. с экрана. – Рус. яз. – Канал пользователя на Youtube: library1961. – Проверено: 25.09.2012.

Ролик зайняв перше місце в обласному конкурсі "Бібліотечний бренд" V Форуму молодих бібліотекарів Луганщини "Книга. Молодь. Інтеллект" (2012 р.)

Гарне здоров’я – це почуття найвищого блаженства, що дозволяє людині говорити: «Я живу – і це чудово»! Але останніми роками аналіз показників, що характеризують стан здоров’я молоді, виявляє вкрай несприятливу тенденцію.
З давніх-давен казали: «Здоров’я, як і честь, треба берегти змолоду». Поки ти молодий і у тебе здорове тіло, цей дар потребує розумного поводження з ним. Втратити його легко, а повернути неможливо. Люди кажуть: «Є каяття та нема вороття».
Небезпек для здоров’я безліч, але епідемія ВІЛ/СНІДу має найбільш руйнівну силу, бо ця хвороба невиліковна.
Коли і звідки взялося це лихо? Перші випадки СНІДу діагностували у 1981 р. у США.
Офіційно ВІЛ був виділений та ідентифікований у 1983 р. французськими вченими на чолі з Л. Монтеньє в Пастерівському інституті в Парижі (одночасно з американськими вченими з Національного інституту здоров’я на чолі з Р. Галло).
З моменту виявлення першого у світі хворого на СНІД серед науковців не вщухають суперечки з приводу того, як саме виникла ця хвороба.
Однозначної відповіді немає, є лише гіпотези.
Першу з них висловив американський дослідник Б. Корбетт більш ніж 20 років тому. Він вважає, що ВІЛ початково потрапив у кров людини від шимпанзе під час поділу туші чи через укус тварини, і для цієї версії є серйозні аргументи. Один з них – у крові шимпанзе знайдено вірус, який, потрапивши в людський організм може викликати хворобу, схожу на СНІД.
Інший дослідник, професор Р. Гері, вважає, що СНІД є набагато старшим (від 100 до 1000 років), намагаючись підтвердити цю версію тим, що на початку ХХ ст. угорський лікар Капоші    діагностував рідкісне злоякісне новоутворення, яке свідчило про наявність у хворого вірусу імунодефіциту.
Більшість науковців вважають батьківщиною СНІДу Центральну Африку.
Є версія, що вірус утворився під впливом радіаційного фону в районах Африки, які багаті на поклади урану.
Порівняно недавно виникла версія Е. Хупероу, що вірус з’явився внаслідок помилки науковців під час створення вакцини поліомієліту у 50-х р. минулого століття. Для виробництва цієї вакцини використовували печінку шимпанзе.
І, нарешті, остання з відомих версій – ВІЛ був створений у результаті генно-інженерних маніпуляцій, у процесі розробки чергового типу зброї. Ця версія не доведена, але й не спростована.
Часто плутають поняття ВІЛ і СНІД. Але треба розуміти, що СНІД (синдром набутого імунодефіциту) є наслідком потрапляння в організм ВІЛ (вірусу імунодефіциту людини). А вірус цей має жахливі властивості. Потрапляючи в кров’яну клітину, він робить з неї потвору, яка втрачає здатність захисту, розмножує такі самі віруси і знищує усі захисні клітини. Кров нема кому рятувати від мікробів. Внаслідок цієї руйнівної роботи організм стає беззахисним перед найменшою інфекцією. Саме тоді ставлять діагноз: СНІД.
Інкубаційний період переходу від потрапляння в організм ВІЛ до СНІДу може тривати від 2 – 3 тижнів до 9 років. З потраплянням у організм людини ВІЛ у аналізі крові, як правило, фіксується ВІЛ-позитивна реакція.
Кожен з нас не має права ігнорувати проблему ВІЛ/СНІДу і вважати, що вона його ніколи не торкнеться.
Можливо, знання про достовірні факти вплинуть на зниження ризику захворіти на ВІЛ/СНІД.
Тож давайте не будемо нехтувати найдоступніші засоби захисту та поради кваліфікованих спеціалістів. Цінуймо життя!2 видання, 2005 року


3 видання, 2011 року

16 травня
День пам'яті померлих від СНІДу

20 червня
День боротьби з наркоманією

1 грудня
День боротьби зі СНІДом

Поширеність ВІЛ-інфекції
по регіонах України
(за даними офіційної реєстрації)
[на 100 тисяч населення]
дані на 01.01.2012 р.

Показник по Україні – 264,3
Показник по м. Київ – 295,2
Показник по м. Севастополь – 431,5 

 

 

 

 

 

 
 

Державна бібліотека Укріїни для юнацтва, 2012

Дізнатися про проект