українською мовою
Для тих, хто хоче знати більше - Історія України!

Історія

Історія України від давнини до сучасності
З історії українського козацтва
Гетьмани України
Нова та новітня історія України
Голодомор - геноцид українського народу
Україна у другій світовій війні
Відомі українські історики
Інформаційні джерела про відомих українських істориків
Видатні постаті в історії України
Нариси з історії Києва
Довідкова література з історії України
Історія України в інтернеті
Історія Українських міст і сіл на сторінках інтернету
Словник історичних термінів
Нашого цвіту по всьому світу(коротка історія української діаспори)
Повна електронна версія бібліографічного покажчику в форматі PDF

Біологія
Математика

Фізика
Космонавтика

Електронний каталог

Встанови наш банер!
 Державна бібліотека України для юнацтва

<a href="http://www.4uth.gov.ua/" target="_blank"><img src =”http://www.4uth.gov.ua
/images/4uth_gif.gif” alt="Державна бібліотека України для юнацтва" width="88" height="31" border="0"></a>

Фахівцям

Щоб пам"ятати

Відкриття

Здоров"я

Творчість

Куди звернутися якщо...


Яндекс цитирования

Rambler's Top100Історія України – це віддзеркалення багатовікового життєвого досвіду українського народу від доісторичних часів до сьогодення, досвіду епохальних звершень, набутого в героїчній боротьбі за демократію, свободу і незалежність, є великим надбанням не лише нашої країни, а й усього людства.

Нашу національну історію неможливо уявити собі без Запорозької Січі; без високоосвічених державних мужів, таких як Богдан Хмельницький та Іван Мазепа; без духовного титанізму Тараса Шевченка, Михайла Драгоманова, Михайла Грушевського, Олександра Довженка; без культури народу України, спроможної просвітити, облагородити, гуманізувати наше суспільство.

Бути обізнаною з історії своєї Батьківщини повинна кожна освічена людина. Перші історичні знання здобуваються в школі, їх основним джерелом є шкільний підручник. Однак існує і такий доступний та захоплюючий шлях у минуле рідного краю, як ознайомлення з творами художньої та науково-публіцистичної літератури.

Рекомендаційний бібліографічний покажчик “Історія України на перехресті епох” з серії “Для тих, хто хоче знати бі-льше” знайомить з науково-популярною, публіцистистичною, художньою літературою, архівними документами з історії.

Покажчик складається з восьми розділів та двох додатків.

Перший розділ “Історія України від давнини до сучасності” містить матеріали, які відображають головні події української історії, становлення і розвиток українського народу, економіки, культури та державності від часів Київської Русі до кінця XX століття.

У матеріалах другого розділу “З історії українського козацтва” висвітлено історію виникнення та становлення козацтва, його роль в історії України. Проаналізовано побут, звичаї, громадський устрій, господарську діяльність, військове мистецтво, судочинство, міжнародні контакти українського козацтва.

У третьому розділі “Нова та новітня історія України” вміщено описи книг та статей, у яких розглядаються суспільно-політичні, соціально-економічні та культурні чинники формування Української держави.

Четвертий розділ - "Відомі українські історики", містить короткі біографічні нариси про видатних українських істориків минулого і сучасності на теренах України.

П"ятий розділ "Інформаційні джерела про відомих українських істориків" включає матеріали, присвячені висвітленню сторінок біографії та наукової діяльності українських істориків. Матеріали цього розділу можуть бути корисними під час написання доповідей, рефератів тощо.

Література шостого розділу “Видатні постаті в історії України” розповідає про життя видатних українських письменників, науковців, військових, громадських та політичних діячів. Пред-ставлені матеріали дають високу оцінку внеску кожного з них у державотворчий процес.

Із джерел сьомого розділу – “Нариси з історії Києва”, можна дізнатися про забудову міста від часів Київської Русі до сьогодення. У матеріалах розділу наведено відомості про пам’ятки архітектури Києва, описано історію окремих ра-йонів, вулиць та будинків.

Восьмий розділ інформує про довідники, енциклопедії, навчальні посібники з історії України, які стануть у пригоді учням і абітурієнтам під час підготовки до заліків, тестів, іспитів.

Дев"ятий розділ “Історія України в Інтернеті” розповідає про українські сайти і портали, що містять цікавий додатковий матеріал з вітчизняної історії.

Наприкінці видання – додатки: словник історичник термінів і понять та коротка історія української діаспори різних країн світу.

Маємо надію, що рекомендаційний бібліографічний покажчик “Історія України на перехресті епох” буде кориснисм усім читачам, зацікавленим у поглибленому вивченні історії української держави.

ВІДОМІ ІСТОРИКИ

Максимович

Михайло Олександрович
Максимович

Костомаров

Микола Іванович
Костомаров

 

Антонович

Володимир Боніфатійович
Антонович

 

Багалій

Дмитро Іванович
Багалій

 

Яворницький

Дмитро Іванович
Яворницький

 

Грушевський

Михайло Сергійович
Грушевський

 

Крипякевич

Іван Петрович
Крип"якевич

 

Грабовецький

Володимир Васильович
Грабовецький

 

Толочко

Петро Петрович
Толочко

 

Смолій

Валерій Андрійович
Смолій

 

Литвин

Володимир Михайлович
Литвин

Останнє поновлення:
27.02.2014 16:35
Copyright © 2002-2013, ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва"