ДЕРЖАВНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ДЛЯ ЮНАЦТВА

Україна, Київ, пр.Голосіївський 122, E-mail: inform@4uth.gov.uа

 

Бібліографічні покажчики
Бібліотеки для юнацтва
Українська мережа
Методична робота
Функції методичної служби
Науково-дослідна робота
Видавнича діяльність

Бібліографічні покажчики

А.Давидов

Г.Тютюнник

В.Підпалий

Л. Костенко

Є. Гуцало

Методичні поради, рекомендації

Видання обласних бібліотек для юнацтва

 
Обслуговування
Інтернет-центри
Клуби за інтересами
Комплексні програми
Анатолій Давидов. Бібліографічний покажчик

 

Бібліографічний покажчик, присвячений творчості відомого українського письменника, підготовлений до 65-річчя від дня його народження. На превеликий жаль Анатолій Давидов не дожив до свого ювілею, тому цей покажчик - данина пам'яті літератора.
Покажчик мав на меті найповніше зафіксувати публікації А. Давидова, а також спогади про нього і слово про його твори упродовж його творчого життя.
Посібник складається із чотирьох розділів. Перші два включають окремі видання, публікації в періодиці, а розміщені в хронологічному порядку інші -спогади і літературну критику творів автора, подані за алфавітом.
Публікації не анотовано.

ЛИЦАР ПРАВДИ Й ДОБРА

(Бібліографічний покажчик творів та літератури про Григора Тютюнника)


 

"УСЕ, ЩО В СЕРЦІ ВИПЛЕКАВ Я ДОБРОГО, НАЛЕЖИТЬ ВАМ"

Біобібліографічний покажчик, присвячений життю та творчості Володимира Підпалого


У біобібліографічному покажчику "Усе, що в серці виплекав я доброго, належить вам", присвяченому життю та творчості відомого ук-раїнського поета Володимира Олексійовича Підпалого, зібрано окремі назви видань, рецензії на них, публікації творів письменника у періо-дичній пресі, тематичних збірниках, антологіях, переклади його поезій, висвітлена перекладацька діяльність письменника та література про його життєвий і творчий шлях.

завантажити повний текст


Даний посібник складається з п'яти розділів:

  • Окремі видання творів Володимира Підпалого;
  • Твори у збірниках та періодичних ви-даннях;
  • переклади іноземними мовами творів В.Підпалого;
  • його власні переклади;
  • далі - література про його життя, літературну творчість та редакторську діяльність,

та додатків:

  • Основні дати життя і творчості письменника;
  • афоризми Володимира Підпалого та дарчі написи на книгах, презентованих йому.

На завершення подано іменний покажчик осіб, про яких згадується у посібнику. Кожен розділ має свою схему групування матеріалів.
Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема літературознавців, викладачів літератури, бібліотечних працівників, студентів та учнів середніх шкіл.

ПОЕТ НЕ МОЖЕ БУТИ ВЛАСНІСТЮ…

Бібліографічний нарис, присвячений творчості Ліни Костенко

Ім`я Ліни Костенко ось уже понад 40 років є знаковим у нашій культурі.

Американський літературознавець Джордж Луцький назвав Ліну Костенко "царицею поезії в Україні".

Однак, докладне вертикальне прочитання цієї унікальної поетеси, справжнє розуміння її місця в сучасній літературі та у ширшому часовому континуумі ще тільки починається.


Бібліографічний нарис "Поет не може бути власністю…", присвячений ювілею поетеси, адресований всім, кого цікавить її доля і творчість.

Нарис складається із трьох розділів. У першому - "Не переможе істина без нас" - йдеться про життєвий шлях Ліни Костенко. Другий - "З такого болю і з такої муки душа не створить бутафорський плід" - знайомить читачів з творчим доробком поетеси, починаючи з 60-х років і до сьогодення. У кінці розділу - список поетичних та публіцистичних творів Ліни Костенко, а також рецензій на них.
Сьогодні багато говорять про феномен Ліни Костенко. Третій розділ "Бувають, може, й кращі голоси, але такого другого немає!" містить книги і статті критичного характеру, в яких досліджуються різні грані творчості видатної української поетеси
 
"ПОЛИНЬ ДУШЕЮ ДО ДУШІ МОЄЇ"

Рекомендаційний бібліографічний покажчик

Покажчик присвячено творчості видатного українського письменника Є. Гуцала - лауреата премій ім. Ю.Яновського (1982 р.), Державної премії ім. Т.Шевченка (1995 р.), премії Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів (1995 р.) і премії ім. Івана Огієнка (1996 р.), який за своє коротке, але таке творчо насичене життя написав стільки високохудожніх творів, що їх мабуть не змогло б вмістити і 20-титомне зібрання.
Цей посібник - лише спроба ескізно змалювати творчість Є. Гуцала на прикладі окремих його повістей і оповідань.
Покажчик складається з двох розділів. У першому з них йде мова про романи і повісті автора, у другому - про оповідання та новели. Доповнюють видання "Алфавітний покажчик авторів і назв творів" і два додатки: "Список творів Євгена Гуцала, що вийшли окремими виданнями" та "Публікації про життя і творчість Євгена Гуцала".

<<<
 
Copyright © 2002-2010. ДЗ "Державна бібліотека України для юнацтва"